2014. november 10., hétfő

Hiánya rákot okoz, és a magyarok nem fogyasztanak eleget belőle

Sokszor hallani, hogy egyes betegségek hátterében valamilyen vitaminhiány áll. Ezt a legtöbb orvos (tisztelet a kivételnek) nem fogadja még el teljesen. Még mindig ott tartunk, hogy csak az extrém esetek, mint a skorbut, farkasvakság stb. számítanak vitaminhiánynak. Én is kétkedve fogadtam ezeket a „vitaminhiány betegségeket” amég nem találkoztam egy nagyon meggyőző esettel.


A közeli családom egyik tagja hónapok óta komoly izom és ízületi fájdalmakra panaszkodik. Természetesen minden szükséges orvosi vizsgálatot elvégeztek rajta és semmilyen kóros eltérést nem tapasztaltak. Aztán az ízületi fájdalmai mellé megérkezett a magas vérnyomás betegség is. Komoly vérnyomáskiugrásai lettek, amire az orvosok persze vérnyomáscsökkentőket adtak. Családtagom abba a szerencsétlen helyzetbe került, hogy mostmár a vérnyomáscsökkentő mellékhatásait is élvezhette, mint a lábdagadás, fáradtság. Szerencsére olyan ember, aki hajlandó tenni magáért. Mivel nem szeretné ilyen állapotban élni az életét, elkezdett tanulni. Orvosi és természetgyógyászati folyóiratokat bújt hosszú hetekig, kereste a megoldást a problémájára. Természetesen az orvosok azt tanácsolták neki, hogy próbáljon meg megbarátkozni a jelenlegi állapotával, örüljön, hogy gyógyszerekkel és fájdalomcsillapítókkal karban tartaható a betegsége. Aztán pár hét tanulás, olvasás és keresgélés után rátalált saját gyógymódjára. Tünetei és a szakmai anyagok alapján rájött, hogy valószínűleg komoly D-vitamin hiánya van. Persze egyből lement a háziorvoshoz, hogy egy laborvizsgálatot kérjen, amelyben megnézik a D-vitamin szintjét is (ekkor már júniust írtunk, elkezdett erősen napozni, hogy pótolja az esetleges  hiányát). Az orvos közölte, hogy ezt a vizsgálatot nem írhatja elő, mivel túl költséges, egyébként sincsen szükség rá, csak nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ez lenne a betegsége oka. Rokonom így saját pénzén elment egy magánvizsgálatra, ahol kimutatták, nagyon komoly D-vitamin hiánya van. A napozás mellé így elkezdett 1000 – 2000 nemzetközi egységnyi D-vitamint szedni. Nos, 3 hét után elmondható, hogy a vérnyomása rendeződött, folyamatos ellenőrzés mellett lassan a gyógyszert is elhagyhatja, mert túl alacsony a vérnyomása olykor. Az ízületi fájdalmait mintha elfújták volna. Újra fájdalommentes…  Ez az eset meggyőzött arról, hogy valóban létezik hiánybetegség!
A D-vitamin hiánya komoly egészségügyi problémákat okozhat. Amellett, hogy a csontrendszert erősíti és „stabilizálja” gyermekkorban, komoly szerepet játszik a szív- és érrendszer, az mozgásszervrendszer, az emésztőszervrendszer és a hormonháztartás egészségének megőrzésében. Hiánya esetén nem csak csontsérülések történhetnek, hanem komoly ízületi fájdalmak léphetnek fel, magas vérnyomás, sőt daganatok is keletkezhetnek a testben. Igen, a D-vitamin hiánya tudományosan is alátámasztottan megnöveli a daganatképződés kockázatát. A D-vitamin nem csak egy sima vitamin, hanem egy hormon előanyaga. Hiánya az egész szervezetre kihat.

Hogyan juthatunk D-vitaminhoz?

A D3 vitamin az, amelyet napfény hatására „állít elő a szervezetünk”. Ezt nagyjából mindneki tudja. Azt viszont kevesebben tudják, hogy naponta 15 – 20 percet kellene eltöltenünk a napon úgy, hogy a lehető legnagyobb bőrfelületünket „süsse” a nap. Tegyük a szívünkre a kezünket! Ér bennünket ennyi napfény? Télen és tavasszal természetesen nem, tehát itt már komoly hiány léphet fel. És nyáron? Azon az egy-két héten kívül, amikor nyaralunk, nem nagyon ér bennünket a nap… Tavaly 14 orvostársaság írta alá az úgynevezett D-vitamin konszenzust. A társaság egyértelműen kijelenti, hogy az egészség megőrzése érdekében szükség van az egyénnek és az alkatnak megfelelő D-vitamin pótlásra.

A D-vitamin hiányának árulkodó jelei:

–          Depresszió, feszültség, idegrendszeri zavarok
–          Ízületi fájdalmak
–          Emésztőrendszeri zavarok (felszívódási zavarok, zsírosodás a hason)
–          Indokolatlan magas vérnyomás (egészséges nem mozgásszegény életmód ellenére is)
–          Csontritkulás
–          Immunrendszer gyengesége, gyakori megfázás, torokfájás
Fontos! A D-vitamin egy zsírban oldódó vitamin! Túladagolása ugyanolyan komoly prblémákat okozhat, mint a hiánya. Érdemes ellenőríztetnünk D-vitamin szintünket, majd szakemberrel megkonzultálnunk, hogy mennyi nemzetközi egyésnyi D-vitamint ajánlott bevinni és mennyi ideig. A téli hónapokban naponta 1000 – 2000 nemzetközi egység szedését javasolják.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése